BIO Šaty LIONESS // GENTLE BUT STRONG

1.160,00 1.180,00 

★ Ekologické jednoduché dámské šaty. Šaty jsou ze 100 % z biobavlny a pyšní se jedním z nejpřísnějších certifikátů – certifikát GOTS. Materiál i výroba jsou ekologické a etické. Jedná se o udržitelnou, tzv. slow fashion módu.

Šaty zdobí motiv GENTLE BUT STRONG, který vzešel z rukou Dominiky Novákové alias Liskyzlevandul a z nápadu Domi Hostinské k jejímu projektu pro ženy se stejným názvem. Koupí tohoto trička podpoříte autorku projektu. Ten můžete sledovat na webu eshop.domihostinska.cz/gentle-but-strong/ nebo na IG www.instagram.com/gentle_but_strong.

Popis

★ Ekologické jednoduché dámské šaty. Šaty jsou ze 100 % z biobavlny a pyšní se jedním z nejpřísnějších certifikátů – certifikát GOTS. Materiál i výroba jsou ekologické a etické. Jedná se o udržitelnou, tzv. slow fashion módu.

Šaty zdobí motiv GENTLE BUT STRONG, který vzešel z rukou Dominiky Novákové alias Liskyzlevandul a z nápadu Domi Hostinské k jejímu projektu pro ženy se stejným názvem. Koupí tohoto trička podpoříte autorku projektu. Ten můžete sledovat na webu eshop.domihostinska.cz/gentle-but-strong/ nebo na IG www.instagram.com/gentle_but_strong.

Jelikož se jedná z části o ruční práci, je každý kousek originál a fotka je do jisté míry ilustrační :). Potisk nepraská a na světlém podkladě není znatelná vrstva v místě obrázku. Obrázek se stává „součástí tkaniny“ díky koncentrovaným pigmentům.


Podrobnosti k šatům BASE:

  • Gramáž: 180 g/m2
  • Specifikace: 100 % kvalitní prstencově předená česaná biobavlna tzv. „ring-spun combed cotton“ – nejvyšší možná kvalita zpracování bavlněného vlákna.

Perte šaty vždy naruby (na jemný program nejlépe na 30 °C).
 Vyhněte se: bělidlům, aviváži a dalším chemickým přípravkům.
 Žehlete motiv naruby.


Výrobek je certifikovaný:


*Proč je biobavlna zásadně lepší než běžná bavlna?

  • Pěstování konvenční bavlny spotřebuje obrovské množství vody, například na výrobu jednoho jediného trička se spotřebuje téměř 3000 litrů vody.
  • Konvenční bavlna je často chemicky upravena. Pěstování bavlny je odvětvím zemědělství, kde se používá největší množství chemikálií. Bavlna se sice pěstuje na 4 % zemědělské půdy, ale použije se na ni 10 % světové spotřeby pesticidů, a dokonce takřka až 25 % spotřeby insekticidů. Tím dochází k velkému znečišťování vody a půdy.
  • Lidé, kteří tuto bavlnu pěstují a zpracovávají se dostávají do kontaktu s mnoha chemikáliemi. Ty jim způsobují méně či více závažné zdravotní problémy.
  • Takové oblečení není zdravé ani pro nás samotné, chemikálie z běžného bavlněného trička vstřebáváme přes náš největší orgán – kůži.
  • Buďme pozorní a soucitní k sobě i k ostatním. Zajímejme se o způsob zpracování a původ vašeho příštího nakoupeného výrobku :).

Další informace

Hmotnost 500 g
Velikost

, , , , ,

Barva

Materiál

Střih

, ,